Jak zrobić idealny tort?

Nie da się ukryć, że zrobienie idealnego tortu nawet dla najlepszej kucharki jest nie lada wyzwaniem, ponieważ w przypadku wypieków wymagana jest precyzja iście zegarmistrzowska. Tymczasem istnieją sposoby na to, aby pomóc sobie samemu przy pieczeniu tortu.

zestaw-wiltonZazwyczaj torty chcemy piec na okazje rodzinne, np. urodziny dziecka czy innej bliskiej osoby. Na drodze do zrobienia idealnego tortu stają nam jednak czas, brak umiejętności i fachowej wiedzy o technice wykonywania tego rodzaju wypieków. W tym pomóc mogą jednak akcesoria do tortów.

A może forma?

Jednym z podstawowych problemów przy pieczeniu tortów jest wycięcie w odpowiednim kształcie wszystkich blatów. Na początek biszkopt trzeba zwykle przeciąć, a to jest niemożliwe bez specjalnego, długiego noża, który znacznie ułatwia krojenie blatu na całej powierzchni. Pomocne mogą być również specjalne okrągłe formy, które nie tylko pozwalają wyciąć okrąg z prostokątnego biszkopta, ale też utrzymują konkretne piętra bloku przed ich schłodzeniem.

Zdobienia i dekoracje

Wśród akcesoriów do wyrabiania tortów nie zabraknie z pewnością specjalnych lukrów, barwników spożywczych czy nawet jadalnych dekoracji. Warto ułatwić sobie życie i zdecydować się na nie. Jeśli nie chcemy całkowicie zdawać się na gotowe produkty, bez trudu kupić tuby do wyciskania kremu ze specjalnymi końcówkami w różnych kształtach.

Akcesoria do tortów - AleDobre.pl