Dlaczego warto wybrać silikonowe formy do pieczenia?

Spośród wszystkich akcesoriów kuchennych zdecydowanie największą popularnością cieszą się formy do wypieków ciast i ciasteczek. Nie ma w tym nic dziwnego – przy ich użyciu powstają smakołyki pałaszowane przez całą rodzinę. Jeszcze do niedawna, niemal w każdym domu można było trafić na blaszane, ocynowane formy do wypieków. Z każdym rokiem jest ich jednak coraz mniej, przegrywają bowiem batalię jakościową z foremkami do wypieków, które są wykonane z silikonu.

Bezpieczeństwo i wygoda

silikonowe foremki wielokrotnego użytkuZa używaniem foremek silikonowych przemawia przede wszystkim wygoda. Specyfika materiału jakim jest silikon sprawia, że wypieki nie przyklejają się ani do spodu, ani do ścianek foremek. Plastyczność silikonu ułatwia także wyciąganie wypieków. Nie bez znaczenia pozostaje również bezpieczeństwo ich użytkowania. Silikon nawet w wysokich temperaturach nie wchodzi w żadne reakcje chemiczne ze składnikami spożywczymi.

Różnorodność kształtów i kolorów

Foremki silikonowe są niezwykle uniwersalne. Przy ich pomocy da się przygotować niemal każdą potrawę niezależnie od tego czy ma być to placek z jabłkami czy zapiekanka warzywna. Dostępne są one w różnych wielkościach, dzięki czemu można dopasować rozmiar porcji do ilości gości na obiedzie czy kolacji. Oprócz tego, że foremki z silikonu są niezwykle praktyczne, to na dodatek zachwycają oko swoją stylistyka. Produkowane są zazwyczaj w modnych kolorach, czasami także w finezyjnych kształtach. Jeżeli ktoś jeszcze zastanawia się nad tym, jakie foremki najlepiej sprawdzą się w jego kuchni, to odpowiedź jest prosta – bez wątpienia będą to foremki wykonane z silikonu!