Garnki kuchenne niezbędne w każdym domu

Wyposażenie kuchni zwykle gromadzi się latami. Na początku swojej przygody z gotowaniem kupuje się po prostu najbardziej podstawowe garnki i naczynia oraz inne narzędzia i gadżety potrzebne w kuchni. Z biegiem czasu miłośnicy gotowania powiększają swoją kolekcję. Są jednak takie garnki, które warto mieć u siebie już od początku, dzięki nim gotowanie jest dużo przyjemniejsze i szybsze.

Solidna patelnia

Zakup właściwej patelni to niemały wydatek, najlepsza spomiędzy powszechnie używanych modelów jest odpowiednia, dobra patelnia żeliwna z pokrywką, która jest dużo bardziej trwała od patelni teflonowej. Na takiej patelni można przygotowywać różne potrawy, nadaje się idealnie do smażenia mięsa, ponieważ można w niej obrabiać termicznie produkty w naprawdę wysokich temperaturach.

zdjęcie patelni żeliwnej

Gęsiarka

Żeliwna gęsiarka to również doskonały zakup, ma ona dużo większą pojemność od zwykłej patelni, poza tym jest wyposażona w pokrywkę. W takim garnku można piec mięsa oraz drób w całości, można używać jej na płycie indukcyjnej, albo wkładać do piekarnika. Przyda się do przygotowywania takich potraw jak na przykład gołąbki, uważać z gotowaniem w niej potraw z dodatkiem kwaśnych składników, takich jak na przykład passata czy sos pomidorowy. Żeliwne naczynia mogą rdzewieć pod wpływem reakcji, jakie zachodzą kiedy mają kontakt z kwasami.