Patelnia do ciasta naleśnikowego

Prawdziwa kuchnia powinna być wyposażona w odpowiednią patelnię do smażenia naleśników. Ważny jest nie tylko komfort wykonywanych potraw, ale przede wszystkim ich jakość. W tym celu warto jest wydać parę złotych więcej na dobry jakościowo produkt. Wykonanie naczyń kuchennych to bardzo ważny aspekt. Liczy się nie tylko rodzaj przygotowywanych potraw, ale głównie ich jakość. Zatem jaką patelnię wybrać, aby naleśniki były po prostu pyszne?

Parametry patelni

Podczas wyboru odpowiedniej patelni należy zwrócić uwagę na różne aspekty. W pierwszej kolejności ważna jest wielkość patelni. Warto jest zwrócić uwagę, z jakiego materiału jest wykonana powłoka wewnętrzna wpływająca na przywieranie ciasta. Należy zwrócić również uwagę na powłokę zewnętrzną. Konkretna patelnia do naleśników dwustronna powinna mieć dosyć grube dno. Patelnie do naleśników powinny mieć dobrze wyprofilowane rączki, aby można było zwinnie operować naleśnikami podczas obróbki termicznej.

model patelni do naleśników 26 cm

Czym wyróżnia się patelnia do naleśników?

Patelnia do naleśników jest przede wszystkim lżejsza od zwykłej patelni. Dodatkowo posiada odpowiednio wyprofilowane, mniejsze brzegi. Niskie brzegi patelni umożliwiają łatwiejsze przewracanie placków. Wylewanie ciasta w zwykłych patelniach jest zwyczajnie niewygodne.