Jakie zalety ma kasza jaglana?

Kasza jaglana ma wiele zalet, dlatego też warto jak najszybciej zdobyć sprawdzone przepisy na kaszę jaglaną. Przyrządzona z prosa kasza jest bez wątpienia jedną z najzdrowszych odmian.

Jakie właściwości odżywcze?

Jak wspomniano we wstępie kasza jaglana powstaje z nasion prosa, które pod względem właściwości odżywczych dorównuje nawet kaszy gryczanej. Proso ma mało skrobi, a co najważniejsze zawiera sporo łatwo przyswajalnego białka. Kasza jaglana zawiera dużą ilość witamin z grupy B, żelaza i miedzi. 

składniki na kaszę jaglaną

Właściwości lecznicze

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale kasza jaglana może pochwalić się wieloma zdrowotnymi właściwościami. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że kasza jaglana jest lekkostrawna i nie uczula, dlatego też po przepisy na kaszę jaglaną powinny sięgnąć osoby, które zmagają się z różnymi alergiami. Kasza jaglana jak powszechnie wiadomo nie zawiera w swoim składzie glutenu, dlatego też jest to idealny wybór dla osób chorych na celiakię. Lekarze polecają kaszę jaglaną również osobom, które cierpią na niedokrwistość. Opisując największe zalety zdrowotne warto wspomnieć również o właściwościach antywirusowych. Kasza jaglana od wielu lat jest jednym z najlepszych domowych lekarstw na katar. 

Drogocenne właściwości dla urody

Kasza jaglana w swoim składzie zawiera krzemionkę, która ma olbrzymi wpływ na kondycję włosów, skóry i paznokci. Krzem odgrywa również olbrzymią rolę w mineralizacji kości. Duża ilość witaminy E i lecytyny pozytywnie wpływa także na koncentrację i regulację poziomu cholesterolu we krwi.