Jak wybrać ekspres do kawy?

Dobra kawa to sposób na dobre rozpoczęcie dnia. Wie o tym każdy kawosz. Dla wielu osób wybór ekspresu do kawy to bardzo poważne zadanie. Na co zwrócić uwagę, kupując ekspres do kawy?

Ciśnieniowy ekspres automatyczny

Małe AGD w każdej kuchni jest niezbędne. Dla wielu osób ekspres do kawy jest najważniejszym urządzeniem w kuchni. Bardzo popularne są ekspresy ciśnieniowe. Dlaczego?

Ciśnieniowe ekspresy automatyczne są najbardziej zaawansowane i dzięki temu możemy przygotować kilka rodzajów kaw. Jest to niezmiernie ważne, gdyż każdy kawosz ma swój rodzaj ulubionej kawy.

Ekspresy automatyczne bardzo często mają wbudowany młynek do mielenia kawy oraz system do spieniania mleka. W tańszym wariancie będzie to dysza do spieniania mleka, w tym bardziej zaawansowanym będzie to system automatyczny.

Automatyczne ekspresy ciśnieniowe bardzo często posiadają opcję automatycznego odkamieniania i czyszczenia. Obsługa ekspresu jest wyjątkowo łatwa i każdy jest w stanie sobie z nią poradzić.

Ekspres kapsułowy

Ciekawym ekspresem jest ekspres kapsułowy. Jego charakterystyczna cechą jest to że potrzebne do nich są specjalne kapsułki z kawą. Zrobienie kawy polega na umieszczeniu kapsułki w odpowiednim miejscu i przyciśnięciu odpowiedniego przycisku.

Ekspresy kapsułowe to świetne rozwiązanie pod warunkiem, że nie mamy żadnych specjalnych wymagań. Ekspres ciśnieniowy pozwala nam na przygotowanie swoich proporcji, w kapsułowym nie mamy takiej możliwości.

Małe AGD (sprawdź) w kuchni jest niezmiernie ważne. Każdy z tych ekspresów ma wady, jak i zalety. Wybór uzależniony jest od osobistych preferencji.