Czy herbata to dobry pomysł na świąteczny prezent?

Już niedługo święta, a wiele osób jeszcze nie zdążyło wybrać prezentów. Z prezentami zresztą co roku mam duży problem. Najczęściej nie potrafimy ich wybrać i często o wyborze decyduje przypadek. Coraz więcej osób decyduje się na wręczanie w ramach świątecznego prezentu rzeczy drobnych, ale cieszących – jak na przykład paczka dobrej herbaty. Czy to dobry pomysł na prezent?

Dla kogo herbata na prezent?

Herbata jako prezent świąteczny sprawdzi się przede wszystkim podarowana osobom, które ją lubią i piją chętnie. Nie powinniśmy raczej tego pomysłu nadużywać. Wiele osób wybiera inne napoje, a nietrafiony prezent może kończyć zamknięty na wieczność w kuchennej szafce. Warto ją ofiarować przede wszystkim również osobie, która doceni smak konkretnej jej odmiany – którą akurat dostanie. Czy to musi być jednak koniecznie prawdziwy smakosz? Zdecydowanie nie. Herbata może być świetnym prezentem dla osób lubiących kuchenne eksperymenty i nie bojących się próbowania nowych smaków.

Jaką herbatę wybrać?

Polska nie jest krajem, w którym tradycja picia herbaty byłaby jakoś szczególnie rozwinięta. To bardzo dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że w porównaniu z mieszkańcami innych krajów Europy wypijamy jej raczej dużo. Warto więc zastanowić się jaką herbatę wybrać, by stała się ona dobrym prezentem. Świetnym pomysłem jest na przykład czerwona herbata milk oolong – bardzo ceniony na świecie gatunek, który zaliczany jest raczej do herbat ekskluzywnych. Posiada charakterystyczny aromat, a przy tym ma przyjemny smak, który na pewno będzie pasował prawie każdemu.