Japońskie słodycze z tysiącletnią tradycją.

Dobrze jest zacząć rozmowę o japońskich słodyczach, biorąc pod uwagę senbei i arare. Te przekąski są nie tylko bardzo popularne w Japonii, ale towarzyszą ludziom od ponad 1000 lat. To imponujące, że japońskie słodycze przetrwały tak rozległy okres. Senbei i arare to krakersy, które znajdziesz w różnych kształtach i smakach.

W dzisiejszych czasach możliwe jest napotkanie ich niemal na wszystkich kontynentach ze względu na popularność tych słodyczy. Senbei są powszechnie znane na Zachodzie jako klasyczne „krakersy ryżowe” i można je znaleźć słone, aromatyzowane sosem sojowym, a nawet zawinięte w nori (japońskie wodorosty). Jednakże są też dziesiątki słodkich, zwykle podawanych z zieloną herbatą wersji senbei. Kansai senbei jest zrobiony z kleistego ryżu i wydaje się delikatniejszy i nieco lżej przyprawiony niż jego odpowiednik Kanto, który jest chrupiący i ma o wiele bogatszy smak.

Arare są tak naprawdę podobne do senbei. To, co naprawdę wyróżnia te dwa, to kształt. Arare są przygotowane tak, aby przypominały granulki śniegu. Są mniejsze niż senbei, ale obie przekąski dzielą różnorodne sposoby ich przygotowania. Arare też może być słone lub słodkie. Wszystko zależy od miejsca przygotowania i oczywiście preferencji. Są jedną z preferowanych przekąsek towarzyszących piwu, ale także stosuje się je w towarzystwie (różnych odmian) herbaty i innych napojów.

Arare są tradycyjnie spożywane podczas festiwalu dnia dziewcząt w Japonii 3 maja. Są one zazwyczaj bardzo kolorowe, od różowego do zielonego, białego, żółtego, brązowego i innych barw.

Japońskie słodycze dostępne na stronie Pixel-Shop.pl.