Czystek – wszystko, co musisz wiedzieć na jego temat.

Do suplementów na bazie czystka zaliczamy herbaty i tabletki do połykania oraz ssania, które zwykle zawierają sproszkowane liście rośliny lub ekstrakt z łodygi, liści i kwiatów. Dzięki swym właściwościom antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym czystek może być stosowny również jako płyn do płukania jamy ustnej.

Dokąd udać się po czystek?

Jeśli planujesz zakup tego zioła, to z łatwością znajdziesz go w aptece, sklepach zielarskich czy też sklepach ze zdrową żywnością. Można rozważyć także uprawę czystka w warunkach domowych. Wbrew pozorom to nic trudnego. Do przygotowania herbatki potrzebujemy tylko wysuszyć liście czystka i pokruszyć je lub pozostawić w całości.

Jak przygotować napar z czystka?

Zaparzanie suszonych liści i kwiatów czystka nie jest niczym skomplikowanym. Podobnie jak większość ziół wsypujemy jedną pełną łyżeczkę czystka do kubka, zalewamy wrzątkiem i parzymy przez kilka minut. W trakcie zaparzania warto jest przykryć kubek małym talerzykiem. Po tym czasie herbata jest gotowa do picia. Tak przygotowany czystek można zalewać nawet trzy razy. Na rynku dostępne są również herbaty w torebkach, których przyrządzenie zajmie jeszcze mniej czasu.

Jak stosować czystek?

Jeśli chcemy odczuwać pozytywny wpływ czystka na nasz organizm, musimy pamiętać, że najważniejsza jest konsekwencja. Dlatego tak ważne jest to, aby picie naparu weszło nam w nawyk i odbywało się codziennie. Dzięki temu mamy pewność, że jego pozytywne właściwości będą w dużej mierze przyswajane przez nasz organizm.

Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą na Planteon.pl