Mała czarna z jakiego zaparzacza najlepsza?

W sklepach znajdziemy bogaty wybór przeróżnych akcesoriów, które pomogą nam przyrządzić aromatyczny, kawowy napój. Zdecydowanie różnią się pod względem wielkości, funkcji, wyglądu i ceny, ale wszystkie mają jeden główny cel – filiżanka smacznej kawy.

Kawiarki, elektryczne lub może aeropres 

Działy w sklepach poświęcone zaparzaczom i ekspresom do kawy są bardzo obszerne. Możemy więc skusić się na kawę przygotowywaną w tradycyjnej kawiarce, zaparzaczu tłokowym, aeropressie czy zaparzaczu elektrycznym. Zatem jak wybrać zaparzacz do kawy? Trzeba przede wszystkim zdecydować, dla ilu osób będziemy codziennie przygotowywać kawę. Jeśli tylko dla siebie, to zdecydowanie wystarczy mała kawiarka na jedną małą czarną lub aeropress. Jeśli musimy przygotować co najmniej kilka kaw, np. w swoim miejscu pracy, to lepszym rozwiązaniem będzie elektryczna przelewowa zapażarka do kawy lub tłokowa. Do tradycyjnej kawiarki niezbędna jest kuchenka, dla pozostałych wystarczy elektryczny czajnik, który przegotuje wodę niezbędną do przyrządzenia kawy. W przypadku zaparzacza elektrycznego wystarczy po prostu podłączyć go do gniazdka. 

Z jakiego zaparzacza kawa najlepiej smakuje?

Tutaj zdecydowanie nie ma reguły. Najlepiej wypróbować kilka rodzajów i wybrać najlepszą opcję dla siebie. Dla niektórych będzie to tradycyjna kawiarka, która kawę przygotowuje na naszej domowej kuchence, dla innych będzie to aeropress. Jakkolwiek by nie było, przygotowując kawę warto postarać się o świeżo zmielone ziarna kawy, bo to ma znaczący wpływ na aromat przygotowanego napoju. Nie mniejsze znaczenie ma również grubość zmielonych ziaren. To, jak wybiorę zaparzacz do kawy, powinno być podyktowane wygodą i osobistymi preferencjami. Jeśli zaparzacz ma również komponować się z naszymi pozostałymi akcesoriami w kuchni, to warto także poszukać modelu, który szczególnie przypadnie nam do gustu na przykład pod względem koloru lub kształtu. A może mamy już jakieś określone preferencje? Wtedy wybór na pewno będzie znacznie łatwiejszy.