Na co zwrócić uwagę wybierając talerzyki deserowe?

Eleganckie talerzyki deserowe do ciasta są obowiązkowym elementem każdej zastawy stołowej. Można je spotkać nie tylko w domowej jadalni, ale również w restauracjach i wielu innych lokalach gastronomicznych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie talerzyki warto postawić w pierwszej kolejności.

Szeroka i różnorodna oferta talerzyków deserowych

Na rynku dostępne są talerzyki deserowe tradycyjne i nowoczesne, które mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Największym zainteresowaniem cieszą się szklane i porcelanowe talerzyki, które cenione są za rewelacyjne walory estetyczne oraz to, że są łatwe w utrzymaniu czystości. Jeżeli chodzi o sam kształt, to dominują przede wszystkim talerzyki kwadratowe i okrągłe. Producenci oferują talerzyki gładkie, jak i również modele, które posiadają piękne zdobienia. Talerzyki doskonale nadają się nie tylko do podawania deserów, ale również kanapek w porze lunchu.

Na co zwrócić uwagę wybierając talerzyki do ciast?

Aby wybrać porządne talerzyki deserowe do ciasta należy zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę i wygląd, ale również na to czy są łatwe w utrzymaniu czystości. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są oczywiście talerzyki, które można myć w zamrażarce. Niestety porcelana może w zmywarce się potłuc, a z biegiem czasu straci swój oryginalny design. Zmatowiałe talerzyki bardzo szybko pokrywają się nieprzyjemnymi dla oka ryskami. Talerzyki deserowe zdobione złotem i srebrem po każdym myciu będą się niestety coraz bardziej wycierać. Przed zakupem talerzy deserowych warto zapoznać się z instrukcją podaną przez producenta, która dotyczy czyszczenia.