Jakie imbryki do herbaty wybrać?

Rozmowy przy herbacie mogą być bardzo owocne, ale przede wszystkim przyjemne. Uroczystości, święta czy spotkanie z koleżankami często odbywają się właśnie przy filiżance dobrej arabiki, krzepiącej zielonej herbaty czy aromatycznego earl greya. Aby zwiększyć przyjemność ze spożywania herbaty, warto zadbać o piękny imbryk, który pozwala aromatyczny napój elegancko serwować. 

Czym tak właściwie jest imbryk?

Imbryk to specjalne naczynie, które służy do zaparzania herbaty. Elegancki, z pokrywką i z szyjką służy do nalewania bursztynowego płynu i stanowi niewątpliwą ozdobę całego serwisu. Jeszcze do niedawna nie posiadał sitka, ale obecnie zyskał specjalną komorę, która służy do przechowywania herbacianych listków. Czajnik z zaparzaczem jest powszechnie stosowanym elementem serwisu stołowego.

Imbryki do herbaty z sitkiem zapewniają aromatyczną herbatę o świetnym smaku, ale można je także wykorzystać do serwowania kawy. Niepodważalną zaletą naczynia jest jego dekoracyjność, co zwiększa atrakcyjność stołu i pozwala poczuć się niemal jak w kawiarni. Dostępne są zarówno klasyczne, jednolite imbryki do herbaty, jak i wzorzyste, kolorowe, które mają najpopularniejsze wzory i motywy.

Jakie są rodzaje imbryków?

Imbryki do herbaty https://nettrading.pl/imbryki to specyficzne naczynia. Najczęściej stosowanym, który można zobaczyć zarówno w kawiarniach, jak i domach jest model z zaparzaczem, który pomieści zarówno zioła, jak i susz. Popularnością cieszy się również imbryk żeliwny, który może być wyposażony w nasadkę na nóżkach, co pozwala stale go podgrzewać przy pomocy tealightów.

W ten sposób napój może być przez cały czas ciepły i gotowy do spożycia. Na prezent świetnie sprawdza się zestaw dzbanka z filiżanką. Dzbanek nasadzony na filiżankę jest przeznaczony do przechowywania wrzątku.

To popularny model wykorzystywany przede wszystkim w różnego rodzaju kawiarniach. Imbryki dostępne są także w wielu wzorach i kolorach.