Czy zakup frytkownicy beztłuszczowej to dobry wybór?

W wielu domach można spotkać frytownice. Wynika to z tego, że są to uniwersalne urządzenia o wielu zastosowaniach. Mogłoby się wydawać, że w frytkownicy zrobi się wyłącznie frytki, ale możliwości jest zdecydowanie więcej. Za pomocą tego urządzenia możliwe staje się przygotowanie pączków, faworków, ciastek, pizzy, bekonu, ryby itd. Niektórzy obawiają się tego, że dania przygotowane w frytkownicy będą tłuste, czyli wysokokaloryczne, ale nie musi tak być. Na rynku znajdują się nawet beztłuszczowe frytownice, więc dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego.

Co przemawia za wyborem frytkownicy beztłuszczowej?

Jedną z najważniejszych zalet frytkownicy beztłuszczowej jest to, że do przygotowania posiłków nie trzeba używać nawet grama tłuszczu. Pomimo tego powstaną wyśmienite potrawy. Można zrobić przykładowo chrupiące i przyrumienione frytki. Produkty włożone do frytkownicy są opiekane gorącym powietrzem. Jeśli posiłek ma być szybciej gotowy do spożycia, to warto dodać nieco tłuszczu, wystarczy niewielka jego ilość. Nie trzeba jednak martwić się o to, że dania będą ociekać olejem. W zwykłych frytkownicach konieczne jest zużywanie sporej ilości tłuszczu, który się marnuje. Sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy będzie wybranie frytkownicy beztłuszczowej. Przygotowywanie frytek zajmuje kilkanaście minut. Wystarczy ustawić temperaturę i poczekać, aż wszystkim zajmie się frytkownica. Urządzenie szybko się nagrzewa, odznacza się wysoką wydajnością.

Dlaczego warto wybrać frytkownicę beztłuszczową?

Smażenie wiąże się z nieprzyjemnymi zapachami w całym domu, które trudno zneutralizować. Nie ma jednak tego problemu w przypadku frytkownicy beztłuszczowej. Znika potrzeba intensywnego wietrzenia pomieszczeń. Frytownice to urządzenia wielofunkcyjne. Pozwalają na smażenie, pieczenie, opiekanie, podgrzewanie. Nie brakuje nawet modeli z funkcją grillowania. Za pomocą frytkownic możliwe staje się przygotowanie różnych gatunków mięsa, całych ziemniaków, owoców morza, rozmaitych warzyw. Na tym jednak nie koniec. Kolejnym udogodnieniem będzie opcja robienia wypieków. Nie brakuje frytkownic, które mają w zestawie specjalne formy do ciast, babeczek i nawet pizzy. Utrzymanie frytkownicy w czystości nie jest trudne. Nie trzeba martwić się uporczywymi zabrudzeniami. Elementy urządzenia mogą być nawet myte w zmywarce. Dużym ułatwieniem jest to, że powłoka w frytkownicy cechuje się nieprzywieralnością. Nie trzeba niczego szorować. Nowoczesne frytkownice są sterowane za pomocą przycisków, można też liczyć na czytelny wyświetlacz elektroniczny.