Garnki Gerlach – można kupować je w zestawach lub pojedynczo

Każda pani domu wie doskonale, że dobrej jakości garnki w znaczący sposób ułatwiają przygotowywanie potraw. Jednymi z lepszych są garnki Gerlach. Tej marki nie trzeba nikomu przedstawiać, bowiem znana jest w naszym kraju od dziesięcioleci. W sprzedaży można znaleźć wiele różnych zestawów garnków Gerlach, ale i garnki pojedyncze, sprzedawane na sztuki. Wśród tych zaś są zarówno garnki popularne jak i nietypowe. Decydując się na zakup, trzeba sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie. Jak wybrać garnki Gerlach?

Jakie garnki są potrzebne? 

Jak wybierać garnki Gerlach? Fajnym pomysłem jest przeanalizowanie jakie garnki w naszej kuchni już się znajdują i w jakim są stanie. Jeśli są to stare garnki, które od dawna nie wyglądają już doskonale, dobrze jest je po prostu wyrzucić i wymienić na zestaw garnków Gerlach. Warto wiedzieć, że dostępne są różne zestawy garnków Gerlach. Mniejsze, zawierające kilka elementów i większe, dzięki którym można w garnki wyposażyć kuchnię od początku do końca. Jeżeli w kuchni garnków brakuje, wskazany jest zakup dużego zestawu. Jeśli zaś garnki, które są w naszej kuchni mogą jeszcze pozostać, lepiej zastanowić się jakich brakuje i takie – na sztuki – po prostu kupić. 

Garnki Gerlach. Czy lepsze są aluminiowe, czy te wykonane ze stali nierdzewnej? 

Firma Gerlach oferuje zarówno garnki ze stali nierdzewnej jak i aluminiowe, pokrywane rzecz jasna specjalnymi powłokami. Stalowe są niewątpliwe trwalsze. Aluminiowe zaś o wiele bardziej energooszczędne, bowiem szybciej nagrzewają się do oczekiwanej temperatury. Jeśli więc zależy nam na szybkim gotowaniu, aluminiowe są lepszym wyborem. Jeżeli zaś chcemy mieć garnki, które mają być wyjątkowo trwałe, te ze stali nierdzewnej to dobry wybór. 

Jak dbać o garnki Gerlach? 

Bardzo ważne jest unikanie przypalania potraw i garnków. Ślady spalenizny nie zawsze bowiem dadzą się do końca usunąć. Do mycia garnków nie wolno używać bardzo szorstkich gąbek. Trzeba też unikać zarysowywania ich ostrymi narzędziami kuchennymi. Jeśli tak będziemy postępować z garnkami Gerlach, możemy mieć pewność, ze będą ozdoba kuchni przez wiele lat. Garnkami, w których gotuje się z przyjemnością.