Z czego składa się komplet obiadowy, jaki będzie najlepszym wyborem?

Rodzinne obiady i święta spędzone przy stole zwykle kojarzą się z eleganckim nakryciem, przyszykowanymi potrawami i przyjazną, dobrą atmosferą. Zestawy obiadowe są kluczowym elementem, gdyż to na nich serwowane są posiłki. Nieważne czy to zwykłe spotkanie ze znajomymi, urodziny czy święta – zastawa stołowa musi być odpowiednia. Podpowiemy, na co zwracać uwagę przy wyborze kompletu obiadowego tak, by służył na wiele lat.

Z jakiego materiału wybrać komplet obiadowy

Największą popularnością cieszą się komplety obiadowe z porcelany, co nie jest niczym dziwnym. W końcu porcelana charakteryzuje się wysoką odpornością na zarysowania, uszkodzenia i zmiany temperatur. 

Komplet obiadowy z porcelany jest niezwykle praktyczny i z powodzeniem można myć naczynia w zmywarce bez obaw o to, że się zniszczą.

Zaoszczędzając przy tym wodę, czas i energię. Zestawy obiadowe z tego materiału potrafią służyć przez wiele długich lat i cieszyć oko jak w dniu zakupu. Zestawy z porcelany można używać do wszystkich rodzajów potraw.

Ciekawą alternatywą mogą być tańsze komplety obiadowe wykonane z porcelitu lub szkła hartowanego. Jednak należy mieć na uwadze to, że są wątpliwej i gorszej jakości od porcelany. Wykonane z tych materiałów naczynia należy myć ręcznie, gdyż w zmywarce mogą się uszkodzić.

Z czego składają się komplety obiadowe?

Zazwyczaj komplety obiadowe https://nettrading.pl/komplety-obiadowe składają się z zestawu na określoną liczbę osób. W skład zestawu wchodzą talerze głębokie do zup czy makaronów, talerze płaskie na drugie, główne dania. Wśród zestawu znajdują się również półmiski, sosjerki, wazy na zupę czy talerze deserowe.

Zdarza się, że komplet obiadowy oprócz standardowych talerzy zawiera również talerze pod konkretne dania w różnych kształtach. Wybierając komplet obiadowy, tak naprawdę nie trzeba kupować od razu całego zestawu, gdyż półmiski czy wazy wyjmuje się głównie na specjalne okazje. A do zwykłego, codziennego użytkowania w zupełności wystarczą same talerze.